Przedszkole Niepubliczne Bajkolandia

58-306 Wałbrzych

ul. Uczniowska 1-2

Zapraszamy do zapozania się z ofertą zajęć dodatkowych !

Po za zajęciami wychowawczo- dydaktycznymi prowadzonymi codziennie w poszczególnych grupach, dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w zajęciach dodatkowych. Polegają one na łączeniu nauki z zabawą. Przede wszystkim są one jednak szansą na rozwijanie zainteresowań oraz poszukiwaniu talentów dziecka. Pozwalają na wzmacnianie wiary dziecka we własne możliwości oraz pomagają rozwijać elastyczność i kreatywność - tak bardzo dziś potrzebną. Oferta zajęć dodatkowych proponowanych dzieciom uczęszczającym do naszego przedszkola jest bardzo ciekawa. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez specjalistów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz co najważniejsze umiejętność czerpania radości z pracy z dziećmi. Wszystkie zajęcia dodatkowe są w naszym przedszkolu bezpłatne.

Akademia Dźwięku i Ciszy

Zajęcia wpływają na rozwój aktywności twórczej dziecka w zakresie działania inspirowanego muzyką.

Rozwijają wrażliwość słuchową i kształtują umiejętność właściwego odbioru muzyki, wartościowania

oraz odczuwania jej piękna. Zajęcia te zwiększają płynność i harmonię ruchów dziecka.

Rozwijają jego zdolności muzyczne poprzez naturalny, spontaniczny kontakt z muzyką w zabawie.

Kształtują poczucie rytmu i koordynację ruchową, zwiększają wrażliwość artystyczną oraz

budzą pozytywne emocje i uczucia.

Lego®Education

Zajęcia rozwijają zarówno kreatywność, wyobraźnię przestrzenną jak i zdolności manualne,

które są niezwykle ważne do prawidłowego rozwoju dzieci. Uczestnicy zajęć uczą się podstaw logicznego,

algorytmicznego myślenia oraz samodzielnego wyciągania wniosków, co ułatwia naukę.

Konstrukcje są łatwe w budowie i oprócz rozwijania u dzieci umiejętności technicznych dostarczają im mnóstwo

zabawy i radości. Każde spotkanie to budowa nowego robota, powstaną np. samolot ratunkowy, głodnego aligatora,

skaczącą małpkę, latającego ptaka, ryczącego lwa i wiele innych.

Język Angielski

Na lekcje języka angielskiego uczęszczają dzieci w wieku 3, 4, 5 i 6 lat.

Nauka odbywa się przez zabawę wykorzystując naturalną chęć dzieci do

poznawania „nowego” i aktywnego spędzania czasu.

Uczenie języka obcego w grupie przedszkolaków ma na celu:

• Rozbudzenie zainteresowań językiem angielskim.
  • Osłuchanie się z jego brzmieniem.
  • Przyswojenie słownictwa z bliskiego otoczenia dzieci
  • Rozumienia i posługiwania się zwrotami z zakresu nauki początkowej

W trakcie zajęć, zrealizowanych w atrakcyjnej formie dla dzieci, zostają pobudzone:

• Pamięć,
  • Spostrzegawczość,
  • Kojarzenie,
  • Sprawność ruchowa,
  • Aktywność muzyczna,
  • Aktywność plastyczna.

Zumba Kids

To zajęcia dla dzieci łączące elementy fitnessu, tańca i świetnej zabawy. Nauka choreografii do znanych

dziecięcych utworów przy wspaniałej atmosferze to 100% frajdy i przyjemności dla każdego malucha.

Oprócz rozwoju ruchowego, dzieci otrzymują dużą dawkę endorfin, uśmiechu i pozytywnej energii

ucząc się oraz bawiąc wśród rówieśników.

Logorytmika

Logorytmika to metoda wspomagająca zajęcia logopedyczne, polegająca na połączeniu

właśnie terapii logopedycznej z rytmiką. Dzięki temu połączeniu oddziałuje na sferę słuchową,

ruchową i słuchowo-ruchową pacjenta. W logorytmice stosuje się elementy gimnastyczne przy muzyce.

Na bazie takich ćwiczeń muzyczno-ruchowych wykonuje się ćwiczenia

słowno-ruchowe, w których wiodący jest rytm.